• head-bgm

Pajisjet e stërvitjes që mund të blini për stërvitjet në shtëpi ndërsa karantina e koronavirusit vazhdon

Pajisjet e stërvitjes që mund të blini për stërvitjet në shtëpi ndërsa karantina e koronavirusit vazhdon

Vendosja e përsosur e palestrës në shtëpi do të thotë që nuk duhet të paguani më për një anëtarësim në palestër ose për një trainer personal. E tëra që ju duhet është pajisjet e duhura për stërvitje.

Dhe mjetet tuaja të zgjedhjes do të ndryshojnë në varësi të nivelit tuaj palestër dhe qëllimeve të fitnesit. Përpiqeni të humbni peshë? Ju mund të preferoni të digjni kalori me pajisje kardio si një rutine apo biçikletë të palëvizshme. Dëshironi të tonifikoni apo ndërtoni muskuj? Grab një grup të shtangë dhe futeni në një rutinë të stërvitjes së forcës.

Në rast se keni nevojë për një rifreskim mbi përfitimet e ushtrimeve të rregullta: Sipas Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, ai mund të përmirësojë shëndetin e trurit tuaj, t'ju ndihmojë të menaxhoni peshën tuaj, të zvogëloni rrezikun e sëmundjes kardiovaskulare, të forconi kockat dhe muskujt tuaj, dhe të bëjnë shumë më të lumtur.

Nëse vendosni dyqane në garazhin tuaj, dhomën tuaj të ndenjes ose dhomën tuaj të gjumit - hej, çfarëdo që funksionon! - këtu janë pajisjet e palestrës në shtëpi që ju nevojiten për të krijuar stërvitjen tuaj të brendshme të vrasësve.


Koha e postimit: Jan-10-2020